Generator pary – 3 powody, dla których zdecydowanie warto go zakupić

Czy po zakończonym praniu ubrań całej rodziny doskonale wiesz, że teraz czeka Ciebie ich wyprasowanie? I zdajesz sobie sprawę, że to nie będzie tak łatwe i automatyczne jak nastawienie pralki? Zaczyna boleć Cię głowa na myśl o spędzeniu połowy soboty przy desce do prasowania? Prasowanie nie da się całkowicie zautomatyzować, ale nowoczesne generatory pary są w stanie znacznie ułatwić tą czynność. Zanim sprawdzisz ranking żelazek z generatorem pary, aby wybrać optymalne urządzenie, zapoznaj się z ich podstawowymi zaletami.

Szybko, skutecznie i dokładnie

Czynnikiem wyróżniającym i przemawiającym za generatorem pary jest znaczna ilość pary pod wysokim ciśnieniem. Dzięki takiemu połączeniu para ma odpowiednie natężenie i siłę aby przeniknąć przez każdy rodzaj tkaniny, od najcieńszej, po najgrubszą, a także poradzić sobie z nawet zimowymi okryciami wierzchnimi. Para nawilża włókna i rozluźnia je, dzięki czemu szybciej prostuje materiały, a prasowanie trwa znacznie krócej. Czego chcieć więcej? Para jest rozprowadzana precyzyjne nawet pomiędzy plisy, do kieszeni i innych zakamarków. Prasowanie będzie skuteczne nawet wokół niewielkich elementów, na przykład cekinów.

Ochrona w parze

W generatorze pary głównym czynnikiem prasowania jest para wodna, a wysoka temperatura stopy żelazka. Dlaczego to tak istotna zmiana i różnica wobec klasycznego żelazka? Najprościej mówiąc – oznacza to większe bezpieczeństwo dla prasowanych tkanin i dłuższą żywotność Twoich ulubionych ubrań. Tkaniny nie są przypalane, nie niszczą się i nie zużywają się tak szybko.

Co więcej, w przypadku tkanin delikatnych, możesz je prasować wcale ich nie dotykając! Wysokie ciśnienie wyrzuca parę na co najmniej kilkanaście centymetrów, a więc możesz przyłożyć stopę generatora w pobliże tkaniny, a para i tak ją rozluźni i wyprostuje. Brak tarcia to brak uszkodzeń!

Zapachom powiedz stop!

Ochrona tkanin to nie tylko unikanie mechanicznemu tarciu. Jeżeli Twoje ubrania są nadal czyste, a potrzebujesz usunąć z nich jedynie zapach ryby z wczorajszej kolacji czy zapach tytoniu po ostatnich wyjściu do klubu, nie musisz ich namaczać i ponownie prać by je odświeżyć. Gorąca para posiada naturalne właściwości usuwania zapachów. Wystarczy delikatnie przeprasować ubrania na wysokim wyrzucie pary z podpórką w postaci deski do prasowania lub odświeżyć je, gdy będą wisiały na wieszaku w pionie – para szybko i skutecznie poradzi sobie w każdych warunkach!

Generatory pary były kiedyś używane tylko w fachowych zakładach tkanniczych lub pralniach chemicznych. Teraz, dzięki nowoczesnym, kompaktowym modelom możesz korzystać z ich zalet w zaciszu własnego domu!