6 medali Mistrzostw Polski Show Dance dla zespołu Kornele! Nasi tancerze potrójnymi Mistrzami Polski!

W dniach 31.03-2.04. 2023r. w Karczewie odbyły się Mistrzostwa Polski Show Dance, Acrobatic Dance Polskiej Federacji Tańca. Aż 6 medali przywiózł z nich nasz zespół 😍 Podczas zawodów zespół reprezentowało ponad 70 tancerzy, a każdy z nich wrócił do Rzeszowa z medalem na szyji. Mistrzostwa Polskiej Federacji Tańca to największe taneczne wydarzenie w kraju. Podczas tego tanecznego weekendu na scenie zaprezentowało się ponad 1000 tancerzy z różnych zakątków Polski.
Formacja dorosłych w choreografii “Jadowite ukąszenie” wywalczyła złote medale i tytuł Mistrza Polski. Co ciekawe, Kornele nieprzerwanie od 5 lat, nie ustąpiły nikomu najwyższego stopnia podium w tej kategorii, od 2019 r. regularnie bronią tytułu Mistrza 🥇🦂
Kolejnymi złotymi medalistami została formacja dziecięca w choreografii pt. “Co świeci na łące?”. Tancerki świetnie się spisały, pokonując 6 zespołów z całej Polski w tym medalistów Mistrzostw Europy i Świata z ubiegłych lat 🥇🌿🌷
Najmłodsze tancerki zespołu wystartowały w kategorii duety Show Dance do lat 7. Julita Kloc i Emilia Gorczyca zaliczyły udany debiut na zawodach tej rangi i zostały Mistrzyniami Polski 🥇🐥
Tytuł Wicemistrzyni Polski i srebrny medal w kategorii Acrobatic Solo powyżej 17 lat został przyznany Patrycji Cygan. Był to debiut naszego zespołu w tym stylu tanecznym 🥈
Brązowe medale, zawisły na szyjach juniorskiej formacji zespołu. Dziewczyny zaprezentowały choreografię pt. “W stronę światła” i uzyskały tytuł II Wicemistrza Polski 🥉 Ten sam tytuł przypadł również grupie dorosłych, która wytańczyła 3 miejsce Mistrzostw Polski w choreografii pt. “Wyścig szczurów” 🐀
Oprócz pozycji medalowych, tancerze kilkukrotnie prezentowali się w finałach Mistrzostw. 4 miejsce zajęła grupa dzieci w choreografii “Bon Appetit”🦞. O podium otarł się również duet dorosłych w składzie Weronika Pokrzywa, Julia Grabowska. 7 miejsce w tej samej kategorii uzyskały Patrycja Cygan i Zofia Kasprzyk. Na tej samej pozycji uplasowała się też grupa juniorów w choreografii “Lot sokoła”🦅. Miejsce 8 w tej kategorii zajęły ich młodsze koleżanki w choreografii pt. “Fabryka Czekolady”🍭🍫 Świetnie spisały się także nasze solistki Zofia Kasprzyk, Weronika Pokrzywa, Patrycja Cygan I Julia Grabowska 💖
Nasi tancerze otrzymali kwalifikacje na Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Świata, które już w czerwcu odbędą się w niemieckiej Riesie.
A już jutro wyruszamy na Mistrzostwa Polski Jazz Dance i Performing Art Improvisation. Naszym partnerem niezmiennie jest Województwo Podkarpackie 💚