W nocy z soboty na niedzielę mundurowi z rzeszowskiej drogówki, wspólnie z funkcjonariuszami pionu kryminalnego, prowadzili działania wymierzone w amatorów nielegalnych wyścigów samochodowych. Niebezpieczne zachowania kierowców stanowią ogromne zagrożenie, nie tylko dla uczestników takich wydarzeń, ale również dla osób postronnych.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie ustalili, że w nocy z soboty na niedzielę mają odbyć się nielegalne wyścigi samochodowe. Około godz. 23.20, patrolując teren strefy ekonomicznej Rzeszów - Dworzysko, ujawnili przypadek organizowania nielegalnych wyścigów. Drugi, ujawnili 30 minut później w Rogoźnicy.

Policyjne działania skoncentrowane były przede wszystkim na niedopuszczeniu do ich organizacji. Mundurowi reagowali także na przypadki zakłócenia porządku publicznego oraz na wykroczenia w ruchu drogowym.

Łącznie funkcjonariusze ujawnili 28 wykroczeń i nałożyli 25 mandatów karnych. Zatrzymali 1 prawo jazdy i 1 dowód rejestracyjny.

Policjanci przypominają, że organizowanie i prowadzenie wyścigów samochodowych jest możliwe tylko na specjalnie przygotowanych do tego trasach zamkniętych lub na specjalnych torach.