Warsztaty i wykłady ze sztuki współczesnej dla dzieci i młodzieży w Rzeszowie
Zapraszamy dzieci i młodzież na fascynującą podróż po świecie sztuki współczesnej! Już od 13 lipca rusza cykl warsztatów i wykładów pod nazwą „Sztuka to MY”, organizowany przez Estradę Rzeszowską, Rzeszowski Inkubator Kultury oraz Rzeszowskie Piwnice. To doskonała okazja, by w kreatywny sposób spędzić wakacje i zgłębić tajniki różnych nurtów artystycznych.

Cykl warsztatów „Sztuka to MY” – co, gdzie i kiedy?

Warsztaty rozpoczynają się 13 lipca i odbywać się będą co tydzień, w każdy wtorek, w godzinach od 11:00 do 13:00. Miejscem spotkań będą Rzeszowskie Piwnice, które staną się przestrzenią twórczej eksploracji. Udział w zajęciach jest bezpłatny, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy. Organizatorzy zachęcają do śledzenia informacji na mediach społecznościowych Estrady Rzeszowskiej, gdzie można znaleźć szczegóły dotyczące zapisów.

Tematyka warsztatów – od impresjonizmu po surrealizm

Cykl warsztatów obejmuje sześć spotkań, z których każde poświęcone jest innemu nurtowi sztuki współczesnej. Adrianna Froń, historyczka sztuki, poprowadzi uczestników przez fascynujące światy impresjonizmu, futurystycznych wizji miast oraz surrealistycznych kolaży. W programie znajdą się takie tematy jak „Uchwycić wrażenie - malujemy pejzaż miejski jak impresjoniści”, „Samochód wyścigowy piękniejszy jest niż Nike z Samotraki - projektujemy futurystyczne miasto” oraz „Surrealizm, czyli absurd, przypadek, sny na jawie - tworzymy kolaże jak Mistrzowie Wyobraźni”.

Cel i misja projektu „Sztuka to MY”

Projekt „Sztuka to MY” ma na celu popularyzację wiedzy o sztuce wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Organizatorzy pragną nie tylko edukować, ale również integrować uczestników, umożliwiając im nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach. Warsztaty stanowią także formę kulturalnej aktywizacji młodzieży, oferując atrakcyjny sposób spędzenia czasu w okresie wakacyjnym.

Wsparcie i organizacja wydarzenia

Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki wsparciu grantu z projektu DziałajMY, realizowanego przez Rzeszowski Inkubator Kultury oraz Estradę Rzeszowską. Dzięki temu uczestnicy mogą brać udział w warsztatach bez żadnych opłat, co zwiększa dostępność tego wyjątkowego przedsięwzięcia dla szerokiego grona dzieci i młodzieży.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji na rozwijanie swojej kreatywności i zdobywanie wiedzy o sztuce współczesnej. Zapisy trwają, a liczba miejsc jest ograniczona!


Na podst. Urząd Miasta w Rzeszowie