Otwarte zawody strzeleckie i piknik rodzinny z udziałem leżajskich policjantów zakończyły wakacje

W ostatnią sobotę na Strzelnicy Arizona w Przychojcu odbyła się druga edycja Otwartych Zawodów Strzeleckich, która połączona była z Piknikiem Rodzinnym. Uroczystość zgromadziła licznych uczestników, a wśród nich nie zabrakło leżajskich policjantów, którzy przygotowali wiele atrakcji dla całych rodzin.
- Wydarzenie pełne emocji i rywalizacji
- Interaktywne atrakcje dla dzieci i dorosłych
- Pokazy umiejętności służb mundurowych
Wydarzenie pełne emocji i rywalizacji
31 sierpnia na Strzelnicy Arizona miało miejsce wydarzenie, które połączyło w sobie sportową rywalizację oraz rodzinną zabawę. Otwarte Zawody Strzeleckie przyciągnęły mundurowych z różnych służb, którzy rywalizowali w klasyfikacji Służby Mundurowe”. Funkcjonariusze walczyli o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Leżajsku, a zwycięzcą tej kategorii okazał sięGrzegorz Marchut. Nagrody wręczyli podinsp.Ryszard Tyka , Komendant Powiatowy Policji, oraz bryg.Zbigniew Sarzyński , Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku.
Interaktywne atrakcje dla dzieci i dorosłych
Po zakończonych zawodach przyszedł czas na Piknik Rodzinny, który oferował wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Dmuchańce, stoiska tematyczne oraz pokazy służb mundurowych przyciągnęły tłumy. Asp.Daniel Żak z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku prowadził rozmowy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w kontekście zbliżającego się roku szkolnego. Jego celem było nie tylko informowanie, ale także zachęcanie młodych ludzi do rozważenia kariery w policji.
Pokazy umiejętności służb mundurowych
W ramach pikniku odbyły się również fascynujące pokazy wyszkolenia psów służbowych. Asp.Tomasz Baj szczegółowo opisał proces szkolenia psów, wskazując, jakie rasy nadają się do pracy w policji. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć w akcji Dżinę”, owczarka belgijskiego, który zaprezentował swoje umiejętności pod okiem swojego przewodnika. Wspólna prezentacja z asp. szt. Grzegorzem Bajem ukazała nie tylko siłę, ale i wytrzymałość psów, które są nieocenionymi pomocnikami w służbie.
Wydarzenie odbyło się pod patronatem Starosty LeżajskiegoZdzisława Leśko , a wśród partnerów znalazły się Powiat Leżajski oraz Gmina Leżajsk. Udział w pikniku wzięli przedstawiciele różnych służb, w tym Wojsk Obrony Terytorialnej, Państwowej Straży Pożarnej oraz lokalnych jednostek strzeleckich, co podkreśla znaczenie współpracy między służbami a społecznością lokalną.
Na podst. Policja Rzeszów
Ostatnie Artykuły

Grease pod gwiazdami na Białej - letnie kino z klimatem, którego nie da się podrobić

W Rzeszowie wyjaśniono zasady zakładania firmy i nowe przepisy dla Ukraińców

Nowy wiadukt na S19 kończy objazd pod Strzyżowem i porządkuje ruch

Gigantyczne centrum Biedronki ruszyło w Sokołowie Małopolskim

S19 pod prąd i czołówka - 31-latek trafił do aresztu

Zielony spray zdradził rower spod szkoły - kryminalni byli po służbie

Fałszywy alarm o gazie - 45-latka miała w organizmie ponad 2 promile

Jechał kradzionym rowerem pod Stalową Wolą, usłyszał pięć zarzutów

W Rzeszowie rusza Space4Leaders. Młodzi zbudują własne kampanie społeczne

Nowe opłaty za paczki - policja ostrzega przed fałszywymi SMS-ami

Pszczela wakacyjna misja w Rzeszowie - kULtura Ula la! wraca do Załęża

Medale i awanse w Krasiczynie. Wojewoda podkreśliła rolę Służby Więziennej

Lato z Estradą Rzeszowską rozpisane. Są koncerty, kino i spacery z przewodnikiem

Seniorzy znów zatańczą na bulwarach - letnia potańcówka wraca do Rzeszowa
Przydatne dane teleadresowe
- Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie - bilety, godziny, zajęcia plastyczne i dojazd
- Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie - kontakt, oddziały, zgłaszanie usterek
- Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa - kontakt, godziny, zbiory i dojazd
- Straż Miejska Rzeszów - kontakt, interwencje, mandaty
- SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie - kontakt, oddziały, rejestracja i SOR
- Parafia św. Jana Pawła II w Rzeszowie - msze, kancelaria, sakramenty
