Trzeźwy poranek na Podkarpaciu. 18 258 skontrolowanych, 31 nietrzeźwych

Podkarpacka policja przeprowadziła akcję „Trzeźwy poranek” — w ciągu kilku godzin na drogach województwa sprawdzono ponad 18 tys. kierowców, a 31 osób zostało zatrzymanych za jazdę po alkoholu.
- Zobacz, jak na Podkarpaciu przebiega dziś akcja Trzeźwy poranek
- Sprawdź wyniki kontroli i konsekwencje dla nietrzeźwych kierowców
Zobacz, jak na Podkarpaciu przebiega dziś akcja Trzeźwy poranek
Na terenie całego województwa podkarpackiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzili dzisiaj działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze korzystali z przenośnych urządzeń do badania stanu trzeźwości, kontrolując kierowców na wybranych odcinkach dróg.
Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa na drogach i wyeliminowanie z ruchu osób, które stwarzają zagrożenie — przede wszystkim kierujących będących pod wpływem alkoholu.
Sprawdź wyniki kontroli i konsekwencje dla nietrzeźwych kierowców
W trakcie działań policjanci skontrolowali 18 258 kierowców. Z tej grupy zatrzymano 31 osób, które prowadziły po spożyciu alkoholu.
Z zatrzymanych kierujących u 14 osób badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu — takie przypadki skutkują odpowiedzialnością karną za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 17 kierowców odpowie za wykroczenie.
Przenośne urządzenia do badania trzeźwości pozwoliły policji szybko wyłapać osoby będące pod wpływem alkoholu i wyeliminować je z ruchu, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo innych uczestników dróg.
Apel do kierowców jest prosty: upewnij się przed wsiadaniem za kierownicę, że jesteś trzeźwy. Nawet niewielka ilość alkoholu opóźnia reakcję i osłabia koncentrację, przez co prowadzący staje się zagrożeniem dla siebie i innych.
Na podst. Policja Rzeszów
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

131 km/h w terenie zabudowanym - policja zatrzymała 13 praw jazdy

„Dworskie Ogrody” na biurku urzędu. Rusza wyłożenie planu dla tej części Rzeszowa

Aplikacyjne taksówki pod lupą - 167 kontroli i 19 wykroczeń

Sądowy zakaz nie zatrzymał 21-latka - Volvo w Tarnobrzegu wpadło podczas kontroli

Seniorka wchodziła przed auta. Policjantka z Radomyśla zareagowała natychmiast

W Jedliczu symulowali katastrofę lotniczą - służby dostały twardą próbę

Rzeszów posłucha mieszkańców dwóch osiedli zanim ruszy rozmowa o zmianach

Wiosna zaczęła się od tańca - rzeszowskie zespoły błysnęły w Dębicy

W III Liceum sprawdzili wiedzę o wodzie, ekologii i pracy rzeszowskiego MPWiK

Toyota skosiła ogrodzenie w Wielkich Oczach - kierowca miał ponad 2,5 promila

Taneczna Niezapominajka wraca do Rzeszowa i szuka nowych grup

Black Hawk nad Bieszczadami - kontrterroryści ćwiczyli w trudnym terenie

Igor Herbut domknie festiwal, na który zgłosiło się 186 wykonawców

