Zgłosiła zagubionego mężczyznę - policjanci odwieźli 59-latka do rodziny

Na poboczu drogi w Tyrawie Wołoskiej kobieta zauważyła zdezorientowanego mężczyznę i powiadomiła służby. Dzięki zgłoszeniu policjanci ustalili tożsamość mężczyzny i przekazali go pod opiekę rodziny.
Wczoraj po godz. 11 w Tyrawie Wołoskiej zgłaszająca zauważyła mężczyznę chodzącego nerwowo wzdłuż drogi. Kobieta zapytała, czy potrzebuje pomocy. Mężczyzna nie potrafił powiedzieć, gdzie się znajduje ani wskazać miejsca zamieszkania.
Na miejsce przyjechali policjanci, którzy udzielili mężczyźnie pomocy i ustalili, że jest to 59-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Nie wymagał on pomocy medycznej. Funkcjonariusze odwiezli go do miejsca zamieszkania i przekazali pod opiekę rodziny.
Policja podkreśla, że niskie temperatury stanowią poważne zagrożenie dla osób bez dachu nad głową oraz dla osób starszych i nieporadnych życiowo. Funkcjonariusze podczas służby sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie, jednak nie są w stanie dotrzeć do wszystkich potrzebujących.
Służby apelują o reagowanie i zgłaszanie takich przypadków pod numer alarmowy 112. Można też zaznaczać miejsca przebywania osób bezdomnych, które nie potrzebują pilnej interwencji, na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa — aplikacja pozwala wskazać miejsce, które zostanie sprawdzone przez funkcjonariuszy.
W sprawach dotyczących miejsc przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz w przypadku potrzeby udzielenia pomocy działa bezpłatna, całodobowa infolinia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego - 987. Policjanci podkreślają, że jedno zgłoszenie może uratować czyjeś życie.
na podstawie: KWP Rzeszów.
Ostatnie Artykuły

Nad wodą wystarczy chwila nieuwagi - Policja Podkarpacka przypomina zasady

„Lato bez Vat” w VOLVO – Najchętniej wybrane modele pośród marek premium w Polsce, teraz korzystniej o wartość większą niż VAT

Półmetek Volvo For Safety za nami – już niemal 62 tys. osób odwiedziło miasteczko bezpieczeństwa

Skażenie wody w Tarnobrzegu - policja i służby sprawdzały reakcję

Seniorzy z Rudnej Wielkiej świętowali z badaniami i muzyką

Na DK28 rusza etap, od którego zależy nowy przebieg trasy

W Malinówce chwila nieuwagi 66-latka zamieniła trawy w pożar

Rzeszów w skwarze. Wodnym kurtynom towarzyszą ważne zasady bezpieczeństwa

Przedszkolaki w komendzie - policjanci pokazali im wakacyjne zagrożenia

Jedna decyzja policjantki i 110 tysięcy złotych wróciło do mieszkańca Boguchwały

Bezpieczeństwo infrastruktury, czyli wszystko co musisz wiedzieć o stalowych barierach drogowych

Rzeszowscy studenci z kompletem zwycięstw i samolotem blisko rekordu

Baranówka szykuje osiedlowe lato pełne zabawy i kolorów

Upał na trasie może uśpić kierowcę. GDDKiA radzi, jak jechać bezpiecznie
Przydatne dane teleadresowe
- Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie - kontakt, godziny przyjęć, zawiadomienia o przestępstwie
- Parafia św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Parafia Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie - kontakt, msze, kancelaria
- Delegatura Południowo-Wschodnia GITD w Rzeszowie - kontakt i godziny przyjęć
- Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie - kontakt, godziny, sprawy mieszkańców
- Parafia Bożego Ciała w Rzeszowie - msze, kancelaria, sakramenty
