Rynek zapełnił się występami i pokazami podczas 34. finału WOŚP

FOT. Urząd Miasta Rzeszowa
Rzeszów znów zagrał razem - tłumy na Rynku, korowód ulicami miasta i scena pełna lokalnych zespołów oraz gości ze całego kraju. W sercu miasta rozstawiono stoiska, sprzęt ratowniczy i pokazy, które przyciągały rodziny z dziećmi. Atmosfera była świąteczna, a finał skoncentrowany na zdrowiu najmłodszych.
- Cel zbiórki - diagnostyka i leczenie chorób przewodu pokarmowego u dzieci.
- W programie koncerty, pokazy psów, wozów bojowych i prezentacje uczelni.
- Kulminacja wieczoru - wspólne odliczanie i światełko do nieba.
- Korowód, występy sceniczne i finałowe światełko
- Stoiska, pokazy i mobilny finał poza Rynkiem
Korowód, występy sceniczne i finałowe światełko
Wydarzenie organizowane przez Urząd Miasta Rzeszowa i Podkarpacki Sztab WOŚP rozpoczęło się ulicznym korowodem. Zgromadzeni przeszli spod okrągłej kładki dla pieszych im. WOŚP - w korowodzie brały udział m.in. Orkiestra Wojskowa w Rzeszowie, Związek Kynologiczny w Polsce, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich, Rzeszowski Klub Morsów Sopelek, Steel Roses MC Rzeszów i Rzeszów Rockets.
Na scenie na Rynku z kolei wystąpiły zarówno lokalne grupy, jak i zespoły zaproszone z innych miast. Główne punkty programu na scenie przedstawiały się następująco:
- 14:00 start i wejście konferansjera, oficjalne otwarcie z udziałem Prezydenta i wolontariuszy.
- 14:40–14:50 występ Akademii Tańca Jazzowego “Sensdance” ze Spółdzielczego Osiedlowego Domu Kultury “Nowe Miasto”.
- 14:50–15:20 pokaz wyszkolenia psów przez Związek Kynologiczny w Polsce.
- 15:20–16:00 występy wokalne uczniów Dominiki Kindrat Vocal Studio.
- Blok koncertowy: 16:15–16:40 - DE SELFMADES, 16:55–17:35 - ETER, 17:50–18:30 - HARAZM, 18:45–20:00 - THE POSTMAN.
- 20:00 wejście Prezydenta i wolontariuszy - podsumowanie zbiórki i odliczanie, 20:05–20:20 - światełko do nieba, 20:30 zakończenie imprezy.
Stoiska, pokazy i mobilny finał poza Rynkiem
Przez cały dzień na Rynku i w jego sąsiedztwie działały stoiska wystawców i służb. W przestrzeni miejskiej zobaczyć można było prezentacje sprzętu i pokazów:
- od 14:00 do 18:00 stoiska mieszkańców, organizacji i firm na Rynku;
- pokazy wozów bojowych i pożarniczych oraz sprzętu Straży Granicznej i Komisariatu Policji przy ul. Słowackiego;
- autobus MPK z DJ-em na parkingu za Ratuszem przy ul. Słowackiego;
- prezentacje Żużlowców ZKS Stal Rzeszów, FlyPark Rzeszów, Passio Poland, Mini Brain Academy, a także pokazów i stoisk od Rzeszowskiego WOPR i Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie.
W przestrzeniach podziemnych miasta - w ramach “Rzeszowskich Piwnic” - wystawiły się koła naukowe z Politechniki Rzeszowskiej, prezentując m.in. łazik marsjański i bolid Formuły 1.
Objazdowy finał Sztabu #4114 jechał zabytkowymi pojazdami trasą Tyczyn - Rzeszów - Kolbuszowa. Plan przejazdu:
- 11:00 zbiórka w Tyczynie, ul. Grunwaldzka 31;
- 11:30 wyjazd z Tyczyna;
- 12:00 zbiórka na ul. Słowackiego przed przyjazdem na Rynek;
- 14:00 wyjazd do Kolbuszowej;
- 14:45–15:00 meta w Kolbuszowej na finale Sztabu #108 przy Liceum Ogólnokształcącym, ul. Jana Pawła II 8.
Organizatorzy przypomnieli, że celem zbiórki jest diagnostyka i leczenie chorób przewodu pokarmowego u dzieci, a wydarzenie miało charakter rodzinny i charytatywny.
Mieszkańcy mieli okazję nie tylko posłuchać koncertów, ale też zobaczyć sprzęt służb i poznać działalność lokalnych organizacji. Dla rodzin z dziećmi i osób planujących przyjść warto pamiętać o ograniczonej liczbie miejsc parkingowych przy samym Rynku - najlepszy dojazd zapewnia komunikacja miejska, a za Ratuszem dostępny był autobus MPK z DJ-em. Stoisk i pokazów było sporo, więc dobrze rozplanować trasę odwiedzin, zwłaszcza gdy zależy nam na konkretnej atrakcji lub występie.
na podstawie: UM Rzeszów.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta Rzeszowa). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

ArtDance wrócił z Kolbuszowej z medalem i mocnym wyróżnieniem

Kładka nad Strugiem nabiera kształtu i odsłania nowy pieszo–rowerowy łącznik

Kontrola w Klęczanach ujawniła podwójne przewinienie 56-latka

Kolej w obiektywie. Rzeszów pokaże Podkarpacie z torów i peronów

Rzeszów zatrzymał się dla Katynia - policyjna pamięć wróciła pod tablice

Sanok zyskał nową siedzibę skarbówki i cztery auta dla granicy

Uzbrojeni napastnicy w galerii - tak ćwiczyli kontrterroryści z Rzeszowa

Ratownicy z Podkarpacia dostali sprzęt za 3 mln zł, a to dopiero początek

Rzeszowskie liceum w ścisłej czołówce ogólnopolskiego plebiscytu

Lead — co to jest i jak pozyskiwać wartościowe kontakty w B2B
![[SIATKÓWKA] PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów 3:0, lider nie oddał seta](/images/mecz/thumbnails/aluron-cmc-warta-zawiercie-asseco-resovia-rzeszow-12042026-30.webp)
[SIATKÓWKA] PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów 3:0, lider nie oddał seta
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga: Stal Mielec – Stal Rzeszów 3:1. Derby Podkarpacia dla gospodarzy](/images/mecz/thumbnails/stal-mielec-stal-rzeszow-11042026-31.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga: Stal Mielec – Stal Rzeszów 3:1. Derby Podkarpacia dla gospodarzy

Rzeszów sparaliżuje półmaraton - centrum na kilka godzin stanie

