Policja promowała bezpieczeństwo na lodowisku - konkurs i maskotka POPO

Policyjny miś POPO rozdawał odblaski, a policjantki przypominały o zasadach bezpiecznej jazdy na łyżwach. Akcja odbyła się na krytej tafli przy ul. Wyspiańskiego - funkcjonariusze zachęcali też do udziału w konkursie „Zimowy dekalog”.
Na krytym lodowisku „Lodowa tafla” w Rzeszowie przeprowadzono działania profilaktyczne w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo w zimie”. W spotkaniu brali udział funkcjonariusze Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, którzy rozmawiali z osobami korzystającymi z lodowiska.
Policjantki przypominały o zasadach bezpiecznej jazdy na łyżwach. Zwracały uwagę na zagrożenia wynikające z nadmiernej prędkości i brawury oraz prosiły o ostrożność wobec młodszych użytkowników. Funkcjonariusze rozdawali odblaskowe gadżety, tłumacząc ich znaczenie dla widoczności na drodze i poza nią.
Podczas spotkania poruszono także temat wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne. Organizatorzy przypominali o absolutny zakaz wchodzenia na zamarznięte akweny wodne.
Uczestników zachęcano do udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Zimowy dekalog”, stanowiącym część kampanii. Partnerami przedsięwzięcia są m.in. Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZPN, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne oraz PZU S.A.
Inicjatywa rzeszowskich funkcjonariuszy spotkała się z pozytywnym odbiorem uczestników lodowiska.
na podstawie: Policja Rzeszów.
Ostatnie Artykuły

Dziesięć nowych placów przy żłobkach. W Rzeszowie zapadła ważna decyzja

Blisko 2 promile w Pagórku - kierowca BMW trafił do aresztu

W Rzeszowie biblioteka zamienia tydzień w spacer po książkach i spotkaniach

W Rzeszowie otworzą drzwi do świata światła i barw Mirosława Szędzioła

Otwarty bagażnik i kosztowny ładunek - dzielnicowy zatrzymał kradzież w Tarnobrzegu

IX LO urośnie w Rzeszowie. Pod szkołą powstanie schronienie dla setek osób

W Rzeszowie zabrzmiały wielkanocne dzwony. Trzy tradycje na jednej scenie

101 km/h przy przejściu poza zabudowanym - recydywa kosztowała 3000 zł

Na S19 ziemia idzie w miliony. Budowa między Babicą a Jawornikiem nabiera tempa

Remont na dziewiątce w Kolbuszowej. Nocą zamkną rondo Lubomirskiego

Kolaże, które łamią schematy - w Słocinie pojawią się „Nieoczywiste relacje”

W Parku Sybiraków spotkają się prawnicy, lekarze i inżynierowie

Hejt pod lupą w Lubaczowie - uczniowie usłyszeli o konsekwencjach

