Poranny alarm na Podkarpaciu - 15 kierowców po alkoholu wpadło w kilka godzin

FOT. KWP Rzeszów
W kilka godzin policjanci zatrzymali 15 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol i mimo to ruszyli w drogę. Podkarpaccy funkcjonariusze sprawdzili prawie 25 tysięcy kierowców podczas akcji “Trzeźwy poranek”. U 7 osób badanie wykazało ponad 0,5 promila.
Policjanci ruchu drogowego od rana prowadzili na Podkarpaciu działania pod nazwą “Trzeźwy poranek”. W akcji wykorzystali przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości. Ich celem było wyeliminowanie z ruchu osób, które po alkoholu stanowią realne zagrożenie dla siebie i innych.
Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 24 755 kierowców. Wśród nich ujawnili 15 osób, które wcześniej piły alkohol. U 7 kierujących pojazdami mechanicznymi wynik badania przekroczył 0,5 promila, co oznacza odpowiedzialność za przestępstwo. Pozostałych 8 odpowie za wykroczenie. To właśnie te dane statystyczne najlepiej pokazują, jak duży problem wciąż tworzą kierowcy, którzy wsiadają za kółko po alkoholu.
“Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację.”
Policja przypomina, że nietrzeźwy kierowca naraża nie tylko siebie, ale też pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Taki poranek znów pokazuje, że kilka godzin kontroli potrafi wyłapać dziesiątki ryzykownych decyzji, a jedna nieodpowiedzialna jazda może skończyć się sprawą karną lub policyjnym mandatem.
na podstawie: Policja Rzeszów.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KWP Rzeszów). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Rzeszów szuka swojego roku w zdjęciach. Do wygrania miejsce w kalendarzu

W Śródmieściu wraca rozmowa z urzędem. Nadchodzi spotkanie #RzeszówToMY

Bankowe przelewy pod kontrolą jednej osoby - 127 ruchów na ponad milion złotych

Rzeszów bada młodych. Bilans Plus ma wyłapać problem zanim da objawy

Fałszywy profil noclegów w Bieszczadach podszywa się pod prawdziwą firmę

Zatrzymali go za prędkość, po chwili ruszyli z eskortą do szpitala

Lasowiacki naszyjnik w nowej odsłonie - w Rzeszowie ruszają warsztaty

Policjant z Krosna wyróżniony w Iwoniczu - kapituła doceniła służbę

Kaskadowe kontrole i motocykliści. Policja szykuje majówkę na drogach Podkarpacia

Dynowskie szkoły zgarnęły podium w konkursie na infografikę o dezinformacji

Dziesięć nowych placów przy żłobkach. W Rzeszowie zapadła ważna decyzja

Blisko 2 promile w Pagórku - kierowca BMW trafił do aresztu

W Rzeszowie biblioteka zamienia tydzień w spacer po książkach i spotkaniach

