Pobicie po szkolnej dyskotece w Rzeszowie - 19-latek z zarzutem

FOT. KWP Rzeszów
Podczas dyskoteki z okazji zakończenia roku szkolnego w jednym z rzeszowskich klubów 15-latek został zaatakowany przez nieznanego wtedy mężczyznę. Policjanci z Rzeszowa wrócili do sprawy po kilku dniach i zatrzymali 19-latka w jego miejscu zamieszkania. Śledczy postawili mu zarzut pobicia z pobudek chuligańskich, a prokurator zastosował wobec niego dozór i zakaz kontaktu z pokrzywdzonym.
O zdarzeniu policja została powiadomiona w sobotę 27 czerwca, około godziny 4. Zawiadomienie w imieniu 15-latka złożył jego ojciec. Z ustaleń śledczych wynika, że nastolatek spędził ostatni piątek czerwca w klubie studenckim, gdzie kilka rzeszowskich szkół średnich zorganizowało wspólną dyskotekę z okazji rozpoczęcia wakacji. Właśnie podczas tej imprezy został zaatakowany przez nieznanego mężczyznę.
Funkcjonariusze od razu zaczęli wyjaśniać okoliczności sprawy. Zbierali zeznania świadków i zabezpieczali dowody, w tym nagranie z kamer lokalu, w którym doszło do pobicia. Już kilka dni później wytypowali mężczyznę, który mógł mieć związek ze zdarzeniem. 19-latka zatrzymali rano w miejscu zamieszkania, a następnie przewieźli do komendy miejskiej i osadzili w policyjnej izbie zatrzymań.
Dzisiaj śledczy z komisariatu na Nowym Mieście przedstawili mu zarzut pobicia 15-latka z pobudek chuligańskich. Prokurator z Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów zastosował wobec podejrzanego wolnościowe środki zapobiegawcze - policyjny dozór połączony z zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. Jak przypominają policjanci, kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę do 5 lat pozbawienia wolności.
Ta sprawa pokazuje, jak szybko zwykła szkolna impreza może zamienić się w poważne postępowanie karne. Nagranie z monitoringu, świadkowie i szybka praca funkcjonariuszy sprawiły, że podejrzany nie zdołał długo uniknąć odpowiedzialności.
na podstawie: Policja Rzeszów.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KWP Rzeszów). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Poranne kontrole na Podkarpaciu ujawniły 27 kierowców po alkoholu

Z Głogowa Małopolskiego do Berna. Paszporty dawały szansę na życie

Wsiadł za kierownicę mimo sądowego zakazu - 28-latek trafił do więzienia

Prace polowe ujawniły arsenał z I wojny światowej - saperzy zabrali 52 pociski

Podkarpaccy policjanci wygrali z gwiazdami. Sztafeta była szósta

Hulajnogi elektryczne na Podkarpaciu. 52 wypadki i jedna ofiara
![[PIŁKA NOŻNA] Stal Rzeszów – Chrobry Głogów 1:5. Mocne otwarcie Betclic 1. ligi dla gości](/images/mecz/thumbnails/stal-rzeszow-chrobry-glogow-25072026-15.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Stal Rzeszów – Chrobry Głogów 1:5. Mocne otwarcie Betclic 1. ligi dla gości

Z Podkarpacia na rynek ogólnopolski. Trzy wyzwania technologiczne dla firm wychodzących poza region
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga: Znicz Pruszków – Resovia Rzeszów 1:0 na inaugurację sezonu](/images/mecz/thumbnails/znicz-pruszkow-resovia-rzeszow-24072026-10.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga: Znicz Pruszków – Resovia Rzeszów 1:0 na inaugurację sezonu

14 policjantów z Kolbuszowej awansowało. Komendant odebrał wyjątkowe odznaczenie

28 awansów w mieleckiej policji. Święto służby połączono z piknikiem

36 nowych strażaków dla podkarpackiej PSP. Szkolenie to dopiero początek

Leżajsk: 26 awansów i policyjny apel po raz pierwszy od lat w plenerze

Miał sądowy zakaz, jechał za szybko. Kierowca Suzuki wpadł w Kołaczycach
Przydatne dane teleadresowe
- Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ w Rzeszowie - kontakt, godziny i punkty obsługi
- Starostwo Powiatowe w Rzeszowie - kontakt, wydziały, rejestracja pojazdów i paszporty
- Parafia bł. Władysława Findysza w Rzeszowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Parafia Bożego Ciała w Rzeszowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Dom Pomocy Społecznej w Rzeszowie - kontakt, warunki przyjęcia, cennik i usługi
- Drugi Urząd Skarbowy w Rzeszowie - kontakt, godziny, zasięg terytorialny i e-usługi
