Filmem o bezpieczeństwie, nakręconym przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Nisku rozpoczęły się zajęcia dla pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nisku. W pierwszej części spotkania dzieci rozmawiały z dzielnicowym o bezpieczeństwie, następnie uczyły się na fantomie udzielania pierwszej pomocy. Dwugodzinne warsztaty zakończyły się wręczeniem uczniom przez dzielnicowego elementów odblaskowych.

W ramach projektu „Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego”, który został dofinansowany w 2017 roku z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka, pierwszaki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nisku, mogły uczestniczyć w ciekawych warsztatach związanych z bezpieczeństwem w życiu codziennym. 

Spotkanie rozpoczął film nakręcony przez uczniów w ramach projektu, przedstawiający wypowiedzi dzieci na temat różnych niebezpieczeństw jakie zagrażających najmłodszym. Po filmie policjantka z niżańskiej komendy rozmawiała z dziećmi na temat bezpieczeństwa. Opowiadała o niebezpiecznych zabawach w domu i na podwórku, jak również potrzebie zachowania ograniczonego zaufania do osób obcych i postępowaniu w obliczu zagrożenia. Nie zabrakło również tematów związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. 

Ciekawym elementem spotkania były zajęcia z pierwszej pomocy, przeprowadzone przez uczennice liceum. W trakcie pokazu dzieci dowiedziały się o zasadach pomocy ludziom w nagłych potrzebach oraz sposobach wzywania pomocy. Okazało się, że maluchy już sporo wiedziały o udzielaniu pomocy. Chętnie próbowały swoich sił na fantomie. 

Na zakończenie spotkania dzielnicowy, st. asp. Bogdan Cieśla opowiedział dzieciom o zasadzie działania elementów odblaskowych i potrzebie ich używania po zmroku. Wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe i ulotki informacyjne z telefonami alarmowymi.