Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Według wielu specjalistów, kontakt niemowlęcia z językiem obcym, ma znaczny wpływ na przyszłe kompetencje lingwistyczne człowieka. Według licznych badań, dzięki niemu nauka języka obcego przychodzić będzie o wiele łatwiej w przyszłości. Dlatego też rodzice coraz częściej wybierają przedszkole polsko-angielskie w Wilanowie, gdzie profesjonalni lektorzy i native speakerzy wprowadzają język obcy do życia maluchów. Jak to działa i czy rzeczywiście warto skorzystać z usług tego typu placówki?

Jak funkcjonuje przedszkole polsko-angielskie w Wilanowie?

Wielu rodziców, słysząc o przedszkolu językowym zastanawia się, jak to w ogóle możliwe, że dziecko, które przecież nie potrafi (albo potrafi bardzo słabo) czytać i pisać po polsku, może mieć możliwość uczenia się języka angielskiego. Jak się okazuje, przedszkole polsko angielskie Wilanów nie prowadzi lekcji z języka angielskiego w tradycyjnej formie – byłoby to oczywiście bezcelowe, a dzieci prawdopodobnie szybciej usnęły by z nudów, niż nauczyły się nowych słówek. Co więcej – mitem jest, że dziecko może w kilka miesięcy nauczyć się języka obcego. Nie licz na to, bo nie na tym polega działalność przedszkola językowego.

Po co w takim razie zapisywać tam dziecko? Kluczem jest tutaj sposób realizowania programu – angielskie przedszkole skupia się na realizacji podstawy programowej, takiej jak w „tradycyjnych” placówkach tego typu. Mamy więc do czynienia ze standardowymi zajęciami dydaktycznymi, podczas których dziecko uczy się czytać, pisać i poznaje świat. Jednak różnica polega na tym, że w zajęciach tych udział biorą również lektorzy lub native speakerzy, posługujący się językiem angielskim. Ich zadaniem jest wplatanie angielskich słówek i wyrażeń, dostosowanych do aktualnego tematu zajęć, by dziecko mogło je wyłapywać i w ten sposób przyswajać. Co więcej – angielski towarzyszy dziecku również podczas zabawy, dzięki czemu staje się dla niego całkiem naturalnym.

Jak więc widać, przedszkole dwujęzyczne obiera sobie za cel „osłuchanie” dziecka z językiem obym. To z kolei powoduje, że jego nauka w przyszłości przyjdzie dziecku o wiele łatwiej, a to doprowadzi nie tylko do szybkiego opanowania języka angielskiego, ale również innych języków. A o zaletach ich znajomości mówić nie trzeba – szczególnie dzisiaj, kiedy większość granic jest otwartych, a rynek pracy bardzo nastawia się na osoby wielojęzyczne.

Przedszkole polsko-angielskie w Wilanowie – jak to działa?

Przedszkole prywatne z językiem angielskim to również inne zalety!

Decydując się na wybór renomowanego przedszkola angielskiego w Warszawie, takiego jak Baby English Academy, możesz liczyć nie tylko na wysoką jakość edukacji lingwistycznej, ale również wiele innych korzyści, dzięki którym Twoje dziecko znajdzie się pod odpowiednią opieką, a jego rozwój będzie harmonijny i niczym niezakłócony. Zadbają o to nie tylko wykwalifikowani opiekunowie, ale również psychologowie, logopedzi oraz terapeuci integracji sensorycznej. Dużym atutem przedszkoli prywatnych tego typu jest też duży wybór zajęć dodatkowych oraz wyjścia do kina czy teatru – dzięki temu dziecko z pewnością nie będzie się nudzić.

Warto wspomnieć też o smacznych i zdrowych posiłkach, odpowiednio wyposażonych salach i placu zabaw, monitoringu, zapewniającym bezpieczeństwo najmłodszym, opiece nad dziećmi w czasie wakacji, a także znakomitym kontakcie przedszkola z rodzicem, który jest informowany o tym, czy dziecko rozwija się prawidłowo. Wszystko to sprawia, że przedszkole polsko angielskie w warszawskim Wilanowie jest wybierane przez rodziców coraz chętniej i ma bardzo duży wpływ na przyszły, prawidłowy rozwój dziecka.