Co będzie potrzebne do budowy kominka?

Budowa kominka wydaje się być procesem skomplikowanym. Nic bardziej mylnego! Współczesne usługi oferują kompleksowe wykonanie montażu, lecz jeżeli chcesz wykonać to na własną rękę – potrzebne będzie Ci kilka podstawowych rzeczy. Kominek jest czymś co znajduje coraz większą aprobatę w naszych domach. Jeżeli chcesz skutecznie zbudować kominek w swoim domu – musisz zarówno przemyśleć jak i przygotować kilka podstawowych rzeczy. Zapraszamy do artykułu.

Wybór odpowiedniego kominka

Jeżeli decydujemy się na budowę kominka to przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad jego rodzajem. Na ten wybór wpływa bezpośrednia funkcja kominka, na którą się decydujemy. Najczęściej jest to funkcja wizualna, grzewcza lub grzewczo-wizualna. W funkcji wizualnej świetnie sprawdzi się kominek z paleniskiem otwartym. Będzie on idealnie pasował do aranżacji tradycyjnych. Jeżeli chodzi o rozwiązania nowoczesne to kominek z odpowiednim wkładem na pewno nas nie zawiedzie. W funkcji grzewczej świetnie może sprawdzić się piecyk kaflowy. Nie będzie on pasował do każdej aranżacji, ale jego zdolności akumulacyjne na pewno nas usatysfakcjonują.

Moc kominka

Do budowy kominka na pewno będzie nam potrzebna jego moc grzewcza. Bez tego nie będziemy w stanie wybrać najbardziej efektywnego rozwiązania dla naszego domu. Wartość ta zależy od wielu czynników, ale w celach szacunkowych przyjęło się, że na 10 m2 pomieszczenia należy dobrać przynajmniej 1kW mocy grzewczej. Dobór tej wartości warto jednak pozostawić specjalistą. Przy budowie naszego kominka na pewno nie chcemy mieć żadnych przykrych niespodzianek związanych ze złymi obliczeniami. W wyborze mocy kominka w Opolu pomogą na https://www.komineczki.com.pl/

Co przygotować do budowy kominka?

Jeżeli zdecydowałeś się na budowę kominka z wkładem kominkowym na drewno lub pellet potrzebne Ci będzie kilka podstawowych rzeczy. Na pewno będzie to przewód murowany lub stalowy. Kominek musisz koniecznie zaopatrzyć w świeże powietrze do spalania z zewnątrz. Kominek wymaga również odpowiednio przygotowanego podłoża w miejscu jego montażu. Jeżeli chcesz, aby Twój kominek rozprowadzał powietrze po całym domu – wówczas warto już na etapie budowy zlecić montaż przewodów DGP. Dzięki nim będziesz w stanie skutecznie ogrzewać cały dom czy mieszkanie. Jeżeli decydujesz się na kominek z płaszczem wodnym – wówczas niezbędne będzie przygotowanie przyłącza do układu C.O. jak i zapewnić dopływ zimnej wody.

W przypadku kominków gazowych podstawowe wymagania są bardzo podobne. Jak można się jednak domyślić wymagany jest dodatkowy przewód na przyłącze gazu. Kominka elektryczne i na biopaliwo mają naturalnie znacznie mniejsze wymagania. Z tego względu można je skutecznie montować w większości miejsc – bez względu na warunki.

Jak widać do skutecznej budowy kominka potrzebujemy wielu rzeczy. Jeżeli chcesz cieszyć się niezwykle efektywnym jak i efektownym rozwiązaniem – powinieneś postawić na usługi najlepszych specjalistów. Wówczas masz pewność, że otrzymasz najlepsze możliwe dla siebie rozwiązanie.