Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Prawidłowo dobrane opony mają wpływ na szereg czynników związanych z prowadzeniem wielotonowego pojazdu ciężarowego z naczepą. W przypadku tak specjalistycznych opon nigdy nie należy spieszyć się z zakupem. Warto bliżej zapoznać się z zagadnieniem, aby zakupione opony ciężarowe sprostały naszym oczekiwaniom względem bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy. Jakimi czynnikami warto kierować się przy zakupie dobrych opon ciężarowych?

Czym kierować się przy zakupie opon ciężarowych?

Priorytetem jest wysoka jakość wykonania

Wybierając opony ciężarowe spotkamy się z trzema segmentami jakości: klasą ekonomiczną, średnią oraz premium. Zakup specjalistycznych opon to inwestycja na długie lata. Musimy pamiętać, że lepsza mieszanka ogumienia oraz nowoczesna metoda produkcji wpływa na większe bezpieczeństwo i komfort jazdy, oferuje większą żywotność, a także optymalizuje spalanie paliwa. W związku z tym, czasami warto zapłacić nieco więcej i zdecydować się na opony klasy premium. W ten sposób, większy nakład środków przy zakupie może nam się zwrócić w trakcie kilku lat eksploatacji.

Wybór opon w zależności od zastosowania

Opony ciężarowe zawsze są konstruowane z myślą o konkretnym przeznaczeniu. Uwzględniamy bowiem kilka rodzajów transportu: długodystansowy, regionalny, miejski, mieszany oraz terenowy. Istotne są także warunki atmosferyczne, na którą musi być przygotowane ogumienie. Opony ciężarowe są zróżnicowane pod względem bieżnikowania oraz mieszanki gumy wykorzystanej do produkcji. Wybór pod kątem przeznaczenia nie jest trudny, bowiem producenci opon dostarczają odpowiednie oznaczenia, które informują nas o tym, do jakich warunków i rodzaju transportu został stworzony wybrany model opon.

Jak rozczytywać oznaczenia na oponach ciężarowych?

Warto się dobrze przygotować do zakupu odpowiednich opon ciężarowych dostosowanych do naszych potrzeb. Na ogumieniu znajdziemy oznaczenia, które informują nas kolejno o: szerokości opony, profilu, rodzaju ogumienia (diagonalne lub radialne), indeksie nośności oraz prędkości. Wybrane przez nas opony posiadają także specjalistyczne miary ciśnienia. Prawidłowa eksploatacja opiera się w dużej mierze na kontroli poprawnego ciśnienia w oponach. W ten sposób dbamy o komfort i bezpieczeństwo jazdy, a także nie dopuszczamy do przedwczesnego zużycia.

Na oponach znajdziemy także oznaczenia, które informują o tym, do jakiej osi przeznaczone są dane opony. Literka D oznacza oś napędową. Literkami F lub S oznaczana jest natomiast oś kierowana. Literka T to oś wleczona czyli opony do przyczep. Czasami spotkamy się także z literka Z, czyli uniwersalnym ogumieniem dostosowanym do różnych rodzajów osi. Zaleca się jednak stosowanie specjalistycznych opon z konkretnym zastosowaniem.

Czy warto zdecydować się na zakup przez Internet?

Zakup opon ciężarowych to spory wydatek. Musimy jednak pamiętać, że dobre opony posłużą nam przez lata i zadbają o nasz komfort pracy na drodze. W celu obniżenia kosztów warto skorzystać z pomocy sklepów internetowych. Często możemy tu znaleźć atrakcyjne promocje oraz oferty specjalne, w których wysokiej jakości opony ciężarowe kupimy w przystępnej cenie. Klienci mogą także liczyć na profesjonalne doradztwo względem wyboru konkretnych opon. Kolejnym atutem jest szerszy asortyment, a także możliwość wyboru wygodnej metody dostawy. W związku z tym, zakupy online to dobry sposób na pozyskanie opon ciężarowych.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.