Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Aplikacja mPojazd - czym jest i kto może z niej skorzystać?

Współcześnie większość spraw można załatwić przez internet przy użyciu smartfona. Nowoczesne telefony są wyposażone w funkcje, dzięki którym zastępują aparat, kamerę czy odtwarzacz muzyki. Użytkownicy mogą ponadto korzystać z przydatnych aplikacji, które ułatwiają codzienne życie. Wśród nich znajdziesz programy dedykowane kierowcom, a jednym z nich jest mPojazd. Co warto o nim wiedzieć?

mPojazd – co to jest?

Kilka lat temu Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło obywatelom specjalną aplikację mObywatel. System ten służy do przechowywanie dokumentów w formie elektronicznej i jest ciągle rozbudowany o nowe funkcje. Oprócz usług takich jak mTożsamość czy mRecepta, możesz w nim skorzystać z opcji mPojazd. Aplikacja ta służy do gromadzenia informacji na temat auta, zastępując tym samym papierową wersję dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu oraz polisy OC. Dzięki temu nie musisz nosić przy sobie tradycyjnych dokumentów, gdyż wszystkie informacje o pojeździe sprawdzisz w smartfonie.

Jakie funkcje oferuje mPojazd?

Aplikacja jest formą elektronicznego portfela do przechowywania mobilnych wersji dokumentów. Obecne kierowcy nie muszą podczas kontroli policji mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego ani potwierdzenia wykupienia polisy, jednak mimo to warto zainstalować program mPojazd. Może on pełnić funkcję terminarza, przypominając o zbliżającym się terminie przeglądu, wizyty w warsztacie czy kończącej się umowie OC.

Dla kogo jest mPojazd?

Skoro wyjaśniliśmy już, czym jest aplikacja mPojazd i jakie oferuje funkcje, warto teraz opisać zasady korzystania z niej. Mogą jej używać kierowcy, którzy są zarejestrowani w bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów. Oznacza to, że aplikacja jest dedykowana właścicielom i współwłaścicielom auta, którzy wpisani są do dowodu rejestracyjnego. Aby zacząć korzystać z mPojazd, musisz jedynie pobrać i zainstalować program na swoim smartfonie. W celu weryfikacji danych niezbędne jest posiadanie profilu zaufanego, który możesz założyć w swoim banku. Aplikacja jest kompatybilna z systemem Android, a niedawno wyszła wersja również dla oprogramowania IOS.

Czy warto korzystać z mPojazd?

Nie ma wątpliwości, że usługa ta jest bardzo pomocna. Dzięki aplikacji możesz w każdej chwili mieć dostęp do informacji o swoim pojeździe, które mogą Ci się przydać podczas szukania nowego OC. Na stronie https://rankomat.pl/ dostępny jest kalkulator, w którym wyliczysz składkę polisy oraz znajdziesz oferty od różnych towarzystw. Aby skorzystać z porównywarki, musisz wcześniej uzupełnić krótki formularz, wpisując informacje o pojeździe. Mając zainstalowaną usługę mPojazd niezbędne dane spiszesz ze smartfona, bez konieczności dostępu do dokumentów w tradycyjnej formie. Nie musisz się przy tym obawiać o kwestie bezpieczeństwa, gdyż ustanowione hasło oraz weryfikacja profilem zaufanym zapobiegają przejęciu danych. Ponadto system posiada nowoczesne zabezpieczenia, które uniemożliwiają włamanie się na konto użytkownika.