Uważaj! Gdzie obowiązuje strefa płatnego parkowania w Rzeszowie?

Mieszkasz w Rzeszowie? A może jedynie dojeżdżasz na uczelnie lub do pracy? Uważaj! Już teraz możesz zgarnąć mandat za nieprzepisowe parkowanie. Sprawdź, gdzie w Rzeszowie obowiązuje strefa płatnego parkowania.

Rzeszów to całkiem spore miasto, gdzie znajdują się płatne oraz darmowe strefy parkowania w miejscach publicznych. Jeśli chodzi o ścisłe centrum miasta, warto wiedzieć, iż tutaj występują cztery podstrefy płatnego parkowania z oznaczeniami: I, II, III i IV. Chcesz poznać opłaty w poszczególnych lokalizacjach? Sprawdź ten krótki wpis, a dowiesz się, gdzie zostawić auto, aby zapłacić jak najmniej.

Aktualny cennik stref płatnego parkowania w Rzeszowie – ile wynoszą opłaty?

Jeśli chodzi o płatne parkowanie w Rzeszowie, warto mieć na uwadze fakt, że w poszczególnych strefach obowiązują różne ceny za godzinę postoju samochodu. Obecnie wszystkie strefy wymagają uiszczania opłat w dni robocze od godziny 9:00 do 17:00.

W pierwszej płatnej strefie parkowania Rzeszów pozwala na legalny postój w cenie 4 złote za pierwszą godzinę. Za drugą zapłacimy 4,80 zł, 5,70 zł za trzecią oraz 4 zł za każdą kolejną.

Jeśli chodzi o kolejne strefy płatnego postoju, czyli II, III i IV – pierwsza godzina postoju to koszt 2,50 złotych, druga 3 złote, trzecia 3,60 złotych, natomiast każda kolejna 2,50 złotych.

Gdzie jest płatna strefa parkowania Rzeszów?

Strefy płatnego parkowania na terenie Rzeszowa obejmują praktycznie wszystkie ulice znajdujące się w najbliższym centrum miasta, a także niektóre na jego obrzeżach. Strefa niebieska graniczy z ulicą Marcina Borelowskiego, Stefana Czarneckiego, a kończy się w okolicach ul. ks. Józefa Jałowego. Kolejne strefy oznaczone są kolorami: pomarańczowym, zielonym oraz czerwonym i również obejmują newralgiczne drogi publiczne na terenie Rzeszowa. Pamiętaj, że obowiązkowa płatność za postój pobierana jest tylko w dni powszednie i wyłącznie podczas parkowania na drogach publicznych.

Jeśli pozostawiasz swój pojazd na publicznym parkingu wzdłuż drogi, musisz wiedzieć, że ten narażony jest na tzw. przycierki, lekkie stłuczki oraz obtarcia, których koszt naprawy pokryje w 100% ubezpieczenie AC. Chcesz zabezpieczyć swoje auto na wypadek takich uszkodzeń? Sprawdź kalkulator OC/AC i wybierz najlepszą polisę dla siebie!

Czy płatna strefa parkowania Rzeszów jest bezpieczna?

Parkując swoje auto w strefie płatnego parkowania w Rzeszowie, musisz wiedzieć, że koszty naprawy uszkodzeń wynikających z postoju w takich miejscach pokryje tylko ubezpieczenie AC właściciela auta lub OC sprawcy. Strefa płatnego parkowania w Rzeszowie nie jest najbezpieczniejszym miejscem na postój, ale zdecydowanie najwygodniejszym, szczególnie kiedy planujesz zaparkować blisko centrum.

Jeśli chcesz czuć się bezpiecznie podczas postoju i nie martwić się o stan techniczny swojego auta, koniecznie wybierz ubezpieczenie online, które znajdziesz na stronie internetowej serwisu Punkta.