Rzeszów gospodarzem Mistrzostw Europy Juniorów w skokach do wody 2024
Już w lipcu 2024 roku Rzeszów stanie się europejskim centrum skoków do wody, goszcząc Mistrzostwa Europy Juniorów. To wyjątkowe wydarzenie, które po raz drugi w historii zawita do Polski, przyciągnie młodych sportowców z całego kontynentu.
  1. Mistrzostwa Europy Juniorów odbędą się od 8 do 14 lipca 2024 roku.
  2. W zawodach weźmie udział około 300 zawodników z 25 krajów.
  3. Polskę będzie reprezentować 8-10 zawodników, których trenuje Grzegorz Kozdrański.
  4. Rzeszów dysponuje nowoczesnym basenem przy ul. Matuszczaka, oddanym do użytku w grudniu 2022 roku.

Basen przy ul. Matuszczaka, oddany do użytku pod koniec 2022 roku, jest uważany za jeden z najlepszych w Europie do skoków do wody. Obiekt ten wyposażony jest w trampoliny i wieże o różnej wysokości, co pozwala na treningi skoczków wszystkich kategorii wiekowych, a także organizację prestiżowych zawodów.

W zawodach weźmie udział około 300 zawodników, reprezentujących 25 krajów. Polskę będzie reprezentować od 8 do 10 młodych sportowców, których trenuje Grzegorz Kozdrański. Kozdrański, olimpijczyk z Barcelony w 1992 roku, na co dzień pracuje w Klubie Sportów Wodnych Stal Rzeszów.

Mistrzostwa Europy Juniorów w skokach do wody organizowane są od 1967 roku. Polska miała już raz okazję gościć to wydarzenie - w 2013 roku w Poznaniu. W tym roku młodzi sportowcy w wieku 14-18 lat będą walczyli o zwycięstwo od 8 do 14 lipca w Rzeszowie.

Prezydent miasta, Konrad Fijołek, nie kryje dumy z tego wyróżnienia: "Bardzo się cieszymy, że Europejska Federacja Pływacka zdecydowała, że Mistrzostwa Europy Juniorów odbędą się właśnie w Rzeszowie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie nasz fantastyczny, nowoczesny, przystosowany do uprawiania skoków do wody obiekt, który otworzyliśmy końcem 2022 roku."

Dzięki doskonałej infrastrukturze, profesjonalnej kadrze i utalentowanym zawodnikom, Rzeszów podtrzymuje swoją silną tradycję w skokach do wody. Warto wspomnieć o 22-letnim olimpijczyku Robertie Łukaszewiczu, zawodniku Stali Rzeszów, który latem pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Budowa nowoczesnego basenu była możliwa dzięki inwestycji w wysokości prawie 26 mln zł, sfinansowanej z budżetu miasta oraz dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Rekreacji. To miejsce, które zapewnia najlepsze warunki do treningów i organizacji międzynarodowych zawodów, stając się chlubą miasta i istotnym punktem na mapie sportowej Europy.


Źródło: Urząd Miasta w Rzeszowie