TG „Sokół” zdobywa 10 medali na Mistrzostwach Europy Fit Kids IBBF

W miniony weekend Teatr Narodowy w Koszycach (Słowacja) gościł Mistrzostwa Europy Fit Kids organizowane przez Międzynarodową Federację Kulturystyki i Fitnessu (IBBF). Polska ekipa, w tym zawodnicy z Rzeszowa, zdobyła łącznie 10 medali, co pozwoliło naszej reprezentacji zająć trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

1. 10 medali dla TG "Sokół" z Rzeszowa.
  2. Polska na trzecim miejscu w klasyfikacji narodów.
  3. Kinga Ożóg zdobyła złoty i srebrny medal.
  4. 7 zawodniczek TG "Sokół" zakwalifikowało się do kadry narodowej na Mistrzostwa Świata.

W zawodach wzięło udział 375 zawodników z różnych krajów, w tym 31 reprezentantów Polski. Województwo podkarpackie było reprezentowane przez dziewięć zawodniczek z sekcji Fit Kids Academy Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Rzeszowie. Był to ich pierwszy start w federacji IBBF, który zakończył się zdobyciem 10 medali: pięciu złotych, czterech srebrnych i jednego brązowego.

Kinga Ożóg, będąca zarówno zawodniczką, trenerką, jak i choreografką klubu, zdobyła złoty i srebrny medal w konkurencjach solo i duet. To kolejne wyróżnienie dla tej wybitnej sportsmenki, która wcześniej zdobyła tytuły mistrzyni Polski w federacjach WBBF-WFF oraz Polskiego Związku Fit Kid. Ożóg dołączyła do grona najbardziej utytułowanych zawodniczek TG „Sokół”, takich jak Julia Sycz i Weronika Pastuła.

Warto również wyróżnić inne zawodniczki klubu, które osiągnęły znaczące sukcesy. Vladyslava Frolova i Zuzanna Łagoda zdobyły po dwa złote medale w konkurencjach solo i duet. Maria Wozowicz zdobyła złoty i srebrny medal, Milena Żołnowska - złoty i brązowy, a Aleksandra Lubas - dwa srebrne medale.

W klasyfikacji narodów Polska zajęła trzecie miejsce, potwierdzając wysoki poziom sportowy naszych zawodników. Trener Grzegorz Bielec podkreślił, że sukcesy rzeszowskich zawodników przyczyniły się do tego, iż miasto to jest postrzegane jako „Fitnessowa Stolica Polski”. Dodał, że Rzeszów posiada cztery kluby fitnessu gimnastycznego, w tym dwa (ACRO-GYM i TG „Sokół”), które dominują na krajowej mapie sportowej.

„Mamy wspaniałe i zdolne dzieciaki, wybitną kadrę szkoleniowców a także grono bardzo konkretnych i zaangażowanych rodziców. To wszystko, poparte ciężką pracą składa się na nasze sukcesy. Sezon startowy kończymy nieoficjalnie: 7 powołaniami do kadry narodowej na Mistrzostwa Świata IBFF Novalija’24 oraz 21 miejscami w kadrze na Mistrzostwa Europy IFKD Sofia’24” - mówi Grzegorz Bielec.

Na zakończenie należy podkreślić, że sukcesy te nie byłyby możliwe bez wsparcia lokalnej społeczności oraz władz samorządowych. Klub TG „Sokół” planuje zorganizować zbiórkę funduszy, aby umożliwić swoim zawodnikom udział w nadchodzących międzynarodowych zawodach, takich jak Mistrzostwa Świata w Novaliji i Mistrzostwa Europy w Sofii.

Według informacji z: Powiat Rzeszów