Policjanci uczcili pamięć kolegi w 27. rocznicę śmierci
23 czerwca wspomniano 27. rocznicę tragicznej śmierci sierżanta sztabowego Tadeusza Sopla, zasłużonego policjanta z Lubaczowa. W hołdzie jego pamięci, przedstawiciele lokalnej policji odwiedzili jego grób, by oddać cześć swojemu koledze, który poświęcił swoje życie służbie i bezpieczeństwu mieszkańców.

Kariera i zasługi Tadeusza Sopla w służbie policyjnej

Sierżant sztabowy Tadeusz Sopel rozpoczął swoją służbę 6 lipca 1990 roku jako milicjant plutonu patrolowego na etacie posterunkowego w Posterunku Milicji Obywatelskiej w Cieszanowie, który podlegał Rejonowemu Urzędowi Spraw Wewnętrznych w Lubaczowie. Jego kariera w policji była związana z różnymi stanowiskami, w tym jako starszy policjant i dzielnicowy w Komendzie Powiatowej Policji w Oleszycach.

W latach 1990-1991 Sopel uczestniczył w kursie dla referentów operacyjno-dochodzeniowych w Szkole Policji w Pile, co pozwoliło mu zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do dalszej służby. Od 1992 do 1996 roku pełnił obowiązki dzielnicowego w Zespole Dzielnicowych Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Rejonowej Policji w Lubaczowie.

Zaangażowanie i profesjonalizm w służbie publicznej

Przez całą swoją karierę zawodową Tadeusz Sopel był zaangażowany w działania na tzw. pierwszej linii, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny. Jego zaangażowanie i profesjonalizm były doceniane przez przełożonych, którzy wielokrotnie wyróżniali go za nienaganną postawę i osiągnięcia w służbie. Był cenionym funkcjonariuszem, który z oddaniem pełnił swoje obowiązki, co zyskało mu szacunek zarówno wśród kolegów, jak i mieszkańców.

Tragiczny wypadek i śmierć

23 czerwca 1997 roku, w dniu swoich urodzin, sierżant sztabowy Tadeusz Sopel wracał prywatnym samochodem do domu po zakończonej służbie. Niestety, doszło do czołowego zderzenia z pojazdem kierowanym przez nietrzeźwego kierowcę. W wyniku wypadku Sopel doznał poważnych obrażeń, które okazały się śmiertelne. Zmarł w trakcie operacji w szpitalu rejonowym w Lubaczowie.

Uczczenie pamięci zasłużonego policjanta

W 27. rocznicę jego śmierci, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie, w tym I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji podinspektor Krzysztof Farion, Komendant Posterunku Policji w Oleszycach komisarz Marek Kobylarz oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego nadkomisarz Jacek Stelmaszyk, odwiedzili jego grób, aby oddać hołd pamięci swojego kolegi i przyjaciela. To symboliczny gest, który podkreśla, jak ważna była jego służba dla całej społeczności policji oraz mieszkańców regionu.

Historia Tadeusza Sopla to przypomnienie o poświęceniu i determinacji, jakie niosą ze sobą funkcjonariusze policji, pracując na rzecz bezpieczeństwa nas wszystkich.


Wg inf z: Policja Rzeszów