Policja zatrzymała 17 praw jazdy za przekroczenie prędkości w Jaśle
W minionym tygodniu na drogach naszego powiatu doszło do serii interwencji związanych z przekraczaniem prędkości. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle musieli zatrzymać aż 17 praw jazdy. To kolejny dowód na to, że mimo wysokich mandatów i punktów karnych, wielu kierowców nadal ignoruje przepisy.

Intensywne kontrole prędkości na terenie powiatu

W ciągu czterech dni funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle zatrzymali aż 17 praw jazdy. Powodem były przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, co jest szczególnie niebezpieczne. Najwyższy mandat, w kwocie 5 tys. złotych, otrzymał kierowca lexusa, który popełnił wykroczenie w warunkach recydywy.

Nieodpowiedzialne zachowanie kierowców

Mimo wysokich mandatów i sporej liczby punktów karnych, wielu kierowców nadal decyduje się na łamanie przepisów drogowych. W miniony weekend policjanci zatrzymali aż 14 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. W dodatku, trzech kierujących prowadziło swoje pojazdy bez wymaganych uprawnień. To pokazuje, jak duże jest ryzyko na drogach, gdy kierowcy nie przestrzegają podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Recydywiści za kółkiem

Najwyższe mandaty w kwocie 5 tys. i 4 tys. złotych otrzymali odpowiednio kierowca lexusa oraz motocykla kawasaki. Obaj przekroczyli dopuszczalną prędkość w warunkach recydywy, co oznacza, że nie pierwszy raz złamali przepisy drogowe. Takie zachowanie jest skrajnie nieodpowiedzialne i zagraża bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.

Ogólnopolskie działania „Prędkość”

W miniony poniedziałek, na terenie całego kraju, w tym również w naszym powiecie, przeprowadzono akcję „Prędkość”. Jasielscy mundurowi ujawnili 49 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości. W ramach tych działań zatrzymano dodatkowo 3 prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym. To kolejny dowód na to, że problem nadmiernej prędkości jest powszechny i wymaga zdecydowanych działań ze strony policji.

Opis filmu: Nagrania z wideorejestratora pokazujące pięć przykładów przekroczeń dopuszczalnej prędkości.


Na podst. Policja Rzeszów