Policja zatrzymała 7 kierowców pędzących z nadmierną prędkością w Rzeszowie

Niebezpieczne wyczyny na drogach Podkarpacia. W ciągu dwóch dni policjanci z Rzeszowa zatrzymali aż siedmiu kierowców, którzy zlekceważyli ograniczenia prędkości w obszarach zabudowanych. Rekordziści pędzili nawet o ponad 100 km/h za szybko, co zakończyło się surowymi konsekwencjami.
- Ruda pod Rzeszowem miejscem niebezpiecznych przekroczeń prędkości
- Łączki Brzeskie świadkiem kolejnego szaleństwa na drodze
Ruda pod Rzeszowem miejscem niebezpiecznych przekroczeń prędkości
We wtorek przed południem na drodze w Rudzie policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego i Zabezpieczenia Autostrad Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali do kontroli młodego kierowcę audi, który pędził przez obszar zabudowany z prędkością 120 km/h, przekraczając limit aż o 70 km/h. To jednak nie wszystko 20-latek nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, co dodatkowo zwiększyło ryzyko podczas jazdy.
Za swoje przewinienia mężczyzna stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem w wysokości 4100 zł oraz 19 punktami karnymi. Co więcej, wykroczenie zostało popełnione w warunkach recydywy, co świadczy o poważnym lekceważeniu przepisów ruchu drogowego.
Łączki Brzeskie świadkiem kolejnego szaleństwa na drodze
Inny kierowca, 44-letni mieszkaniec Lublina, również nie zważał na ograniczenia prędkości. W miejscowości Łączki Brzeskie, gdzie obowiązuje limit 40 km/h, jechał chryslerem z zawrotną prędkością 145 km/h, przekraczając dozwoloną wartość o 105 km/h. Taka jazda mogła doprowadzić do tragicznych skutków.
Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz nałożyli mandat w wysokości 2500 zł i 15 punktów karnych. To kolejny przykład na to, jak ważne jest respektowanie ograniczeń prędkości dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.
W sumie tylko w poniedziałek i wtorek funkcjonariusze z rzeszowskiej komendy zatrzymali siedem praw jazdy osobom, które zdecydowały się ignorować przepisy dotyczące prędkości w terenie zabudowanym. Tak wysokie przekroczenia niosą ze sobą ogromne zagrożenie zarówno dla kierowców, jak i innych użytkowników dróg.
Pamiętajmy, że bezpieczna jazda to nie tylko przestrzeganie limitów prędkości, ale także dostosowanie stylu prowadzenia pojazdu do warunków panujących na drodze pogody, stanu nawierzchni czy natężenia ruchu. Każdy kierowca ma wpływ na to, czy droga stanie się miejscem bezpiecznym dla wszystkich.
Ostatnie Artykuły

Dymiąca paczka na uczelni w Rzeszowie - służby ćwiczyły najgorszy scenariusz

W Oleszycach padły ostre słowa o hejcie. Policja mówi o skutkach

Dżina zeszła ze służby w Leżajsku - za nią lata tropienia i akcji

Jedna hulajnoga, dwie osoby - przejazd 13-latków skończył się w szpitalu

Sekundy po zjeździe na przeciwny pas - motocyklista zginął w Lutczy

2,5 promila i za szybka jazda w Miejscu Piastowym. Kierowca bez prawa jazdy

Na S19 ruch przejdzie na nową jezdnię. Zmiany potrwają do lata

Strażacy z całego województwa zmierzyli się w bojowych ćwiczeniach nad Sanem

Masz pomysł na kulturę w swoim sąsiedztwie? Rzeszowski Dom Kultury da na to pieniądze

117 pomników przyrody w Rzeszowie – jedne z nich czeka odnowa

Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha" – 23 lata wspólnego śpiewania w Rzeszowie

Mundurowi z Rzeszowa pobiegli dla sierot po poległych kolegach

Robotnicza się zmienia. Ruszyła przebudowa z unijnym dofinansowaniem

Klefedron w bagażniku Dodge’‘a - dwaj mężczyźni z Podkarpacia w areszcie
Przydatne dane teleadresowe
- Dom Pomocy Społecznej w Rzeszowie - kontakt, warunki przyjęcia, cennik i usługi
- Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie - kontakt, oddziały, zgłaszanie usterek
- Sąd Rejonowy w Rzeszowie - kontakt, wydziały, godziny i opłaty
- Parafia św. Józefa w Rzeszowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Ośrodek Adopcyjny w Rzeszowie - kontakt, procedura, szkolenia
- Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Rzeszowie - zapisy, zajęcia sportowe i korty tenisowe
