Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Jak działa roleta zewnętrzna z funkcją żaluzji?

Jak działa roleta zewnętrzna z funkcją żaluzji?

W przeciwieństwie do standardowych rolet, które można całkowicie odsłonić lub zasłonić, roleta zewnętrzna z funkcją żaluzji posiada ruchome pióra pozwalające tym samym na regulowanie odpowiedniej jasności. Dzięki piórom tworzy estetyczną kompozycję fasadową ale także ochronę przed włamaniem i co ważne jest o wiele tańsza niż roleta antywłamaniowa z systemem alarmowym. Obecność piór dodatkowo sprawia, że możemy regulować poziom jasności w zależności od swoich potrzeb. Zapewniamy sobie także prywatność w zaciszu domowym, robiąc to zarówno w dzień jak i w nocy. Zaletą rolety zewnętrznej jest możliwość kontrolowanego widoku z zewnątrz.

W jaki sposób działa roleta zewnętrzna z funkcją żaluzji?

Możemy dzisiaj na rynku odnaleźć roletę zewnętrzną, która będzie posiadała specjalny system sterowania z wbudowaniem. Taki system w przypadku rolety z funkcją żaluzji zapewni odpowiednią regulację temperatury w pomieszczeniu i sprawi, że będzie w nim przebiegała prawidłowa izolacja termiczna. Sprawdzi się zarówno podczas zimy jak i latem, ponieważ w zależności od warunków atmosferycznych, będziemy odczuwać zadowalające nas efekty. Taka roleta zewnętrzna, która jest wyposażona w piankę izolacyjną, może być sterowana w sposób tradycyjny za pomocą sznurków lub koralików albo za pomocą pilota, telefonu, tabletu, czy nawet może być podłączona z systemem inteligentnego domu. Ten ostatni sposób sterowania roletą należy dziś do jednych z nowocześniejszych i sprawdzi się wyjątkowo dobrze, kiedy jesteśmy poza domem, a chcemy zasłonić roletę. 

Jakie udogodnienia zapewnia nam roleta zewnętrzna z funkcją żaluzji?

Po pierwsze dzięki ruchomym lamelom, jakie posiada roleta możemy wpuszczać promienie słoneczne w wybranym przez nas momencie do mieszkania, a także je ograniczać. Światło może być regulowane przez nas dowolnie. Dodatkowym czynnikiem umożliwiającym działanie rolety jest możliwość zasilania solarnego. Ładuje się wówczas dzięki ogniwu fotowoltanicznemu, które zwykle kryje się w kasecie lub elewacji budynku. Taka funkcja pozwala na jej działanie w momencie braku prądu. Roleta zewnętrzna z funkcją żaluzji jest także energooszczędna, ponieważ zalicza się jak większość rolet do produktu wypełnionego pianką dającą efekt termoizolacji. Dzięki temu z pewnością zaoszczędzimy na kosztach ogrzewania zimą. Inną zaletą wysuwającą się, jest także jej nowoczesność. Można ją zintegrować z różnymi systemami, jak inteligentny dom, itp. Wybierając ją, także inwestujemy w nasze bezpieczeństwo, może ona stanowić barierę dla włamywaczy. Dostępna jest zarówno w wersji natynkowej i do zabudowy. 

Dlaczego wybór rolety zewnętrznej z funkcją żaluzji będzie dobrym wyjściem? 

Roleta zewnętrzna z funkcją żaluzji spełnia, podobnie jak inne rolety funkcje ochrony przed słońcem i przed zimnem. Stąd też wlicza sie do rolet oddychających. Ruchome lamele jakie posiada zapewniają nam nie tylko efektowny wygląd budynku i wnętrza domu ale także stały dostęp powietrza do domu, to pozwoli nam na otwarte okna podczas naszej nieobecności w domu, a będzie spełniało taką samą funkcję jak roleta antywłamaniowa.