Wózek spawalniczy to akcesorium niezbędne w warsztacie. Dzięki niemu proces spawania przebiegnie płynnie i szybko, a co najważniejsze — wszystkie sprzęty będziesz mieć pod ręką.

Dlaczego warto zainwestować w dobrej klasy wózek spawalniczy i kiedy sprawdzi się to lekkie podwozie?

Wózek spawalniczy, czyli lekkie podwozie pod spawarkę i nie tylko!

Wózek spawalniczy — lekki, ale jakże praktyczny!

Uniwersalne wózki spawalnicze są wykonane z solidnych materiałów. Ich konstrukcja jest zwarta i zarazem stabilna (wykonana z grubej blachy malowanej proszkowo). Te lekkie podwozia przeznaczone są do transportu spawarek MIG/MAG, TIG, MMA, przecinarek plazmowych, butli z gazem i innych narzędzi, jak również materiałów, które są potrzebne w warsztacie. Najczęściej wózki spawalnicze to akcesoria do samodzielnego składania (dostarczane w paczce).

Najbardziej popularne wózki spawalnicze wyposażone są w 4 koła, w tym 2 skrętne, co umożliwia manewrowanie wózkiem na małych przestrzeniach. Ponadto wiele modeli zawiera dwie półki oraz dodatkową półkę na butlę z gazem z łańcuchami mocującymi (dzięki temu butla jest stabilna, a Ty nie musisz dodatkowo jej przenosić). Co więcej, wózki spawalnicze najczęściej posiadają haki, na których zawiesisz uchwyty spawalnicze lub węże. Nie martw się rozmieszczeniem półek — w wielu wózkach spawalniczych są tak rozlokowane, aby pasowała do nich większość urządzeń spawalniczych i chłodnic.

Wiele lekkich podwozi jezdnych, jakimi są wózki spawalnicze, charakteryzuje się dość małą wagą i dużą nośnością — dochodzi ona nawet do 70 kg.

Wózki spawalnicze — rozwiązują problemy z mobilnością spawaczy

Wiesz już, że wózki spawalnicze są przeznaczone do transportu sprzętu spawalniczego. Jednak na stanowisko spawacza nie składa się jedynie blat roboczy i spawarka. Często pracownik warsztatu ma do przewiezienia wiele różnych elementów. Migomaty, spawarki MMA czy TIG nie należą do lekkich sprzętów. W przypadku, kiedy spawasz w warsztacie, w jednym miejscu, gabaryty sprzętu spawalniczego nie są problemem. Niektóre prace spawalnicze wymagają tego, aby przemieszczać się z urządzeniami. Wózek spawalniczy rozwiązuje więc problemy z mobilnością spawaczy. Dzięki niemu z łatwością przewieziesz nie tylko spawarkę, ale także butlę z gazem i inne niezbędne akcesoria. Zazwyczaj spawarki gazowe (MIG/MAG, TIG) pracują z gazem, który transportuje się w 2 butach. Ich wielkość to aż 1,5 m! Bez obaw — z łatwością ulokujesz je na wózku spawalniczym. Jeśli spawasz spawarkami elektrycznymi, wprawdzie nie potrzebujesz butli, jednak gabaryty tych spawarek są ogromne. Nie obejdzie się więc bez wózka spawalniczego.

Kiedy warto zainwestować w wózek spawalniczy?

Jeśli jesteś właścicielem warsztatu spawalniczego, Twoim zadaniem jest zapewnić spawaczom jak najlepsze warunki do pracy. Ułatwisz im zadanie, jeśli zainwestujesz w dobrej klasy wózki spawalnicze. Przydadzą się one tam, gdzie trzeba transportować spawarki wraz z osprzętem. Wózek spawalniczy jest niezbędny w warsztatach blacharsko-lakierniczych i zakładach przemysłowych. Skorzystają z niego nie tylko profesjonaliści, ale także amatorzy. To lekkie podwozie znajdzie zastosowanie również w przydomowych warsztatach.

Wózek spawalniczy a spawarka i akcesoria spawalnicze

Zanim zdecydujesz się na wózek spawalniczy, sprawdź jego wielkość i udźwig. W zależności od rodzaju spawarki, na wózku spawalniczym powinno znaleźć się miejsce na butlę z gazem. Pamiętaj, że gaz w 2 dużych butlach przewozi się na osobnych wózkach o konstrukcji taczkowej. W tym wypadku od razu nie przetransportujesz całego sprzętu. Przed zakupem, zwróć uwagę, czy podwozie ma specjalną rączkę ułatwiającą transport. W wielu modelach wózków spawalniczych można regulować nachylenie górnej półki. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ pozwala dopasować odległość między półkami do wielkości spawarki i innych narzędzi spawalniczych.

Wózek spawalniczy ułatwi Ci pracę w warsztacie. Nie tylko rozwiąże Twoje problemy z mobilnością, ale także pozwoli Ci uporządkować stanowisko pracy. Podwozie pod spawarkę pomieści najważniejsze sprzęty i podręczne akcesoria.

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://migomat.com.pl/wozki-spawalnicze