Pijany kierowca z zakazem zatrzymany w Łękach Strzyżowskich ze skradzionym audi

Nietypowa interwencja policji w powiecie krośnieńskim zakończyła się zatrzymaniem pijanego kierowcy, który nie tylko złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, ale także podejrzany jest o kradzież samochodu. Jak doszło do tego zdarzenia i jakie konsekwencje grożą mężczyźnie?
- Kradzież audi w Bratkówce szybko wykryta przez policję z Jedlicza
- Jasielski kierowca pod wpływem alkoholu mimo zakazu sądowego
Kradzież audi w Bratkówce szybko wykryta przez policję z Jedlicza
Wczesnym popołudniem 29 kwietnia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Krośnie otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Audi z prywatnej posesji w Bratkówce. Sprawca wykorzystał chwilę nieuwagi właściciela, zabierając kluczyki i odjeżdżając pojazdem. Informacja o zdarzeniu natychmiast trafiła do patroli na terenie miasta i okolicznych miejscowości.
Funkcjonariusze z komisariatu w Jedliczu szybko namierzyli skradzione auto w Łękach Strzyżowskich. Zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę 30-letniego mieszkańca Jasła, który wzbudził ich podejrzenia nie tylko ze względu na pojazd, ale również sposób jazdy.
Jasielski kierowca pod wpływem alkoholu mimo zakazu sądowego
Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny około 1,3 promila alkoholu we krwi. Co więcej, sprawdzenie w policyjnych bazach ujawniło, że 30-latek miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Wobec tych faktów został zatrzymany i przewieziony do izby zatrzymań.
Odzyskane audi wróciło do prawowitego właściciela, a sam podejrzany stanie przed wymiarem sprawiedliwości. Grożą mu zarzuty dotyczące kradzieży pojazdu, prowadzenia auta pod wpływem alkoholu oraz łamania orzeczonego zakazu.
Na podstawie: Policja Rzeszów
Autor: krystian