Czy w Rzeszowie można wynająć nowoczesny magazyn?

Do niedawna rynek nowoczesnych powierzchni magazynowych w Polsce niemal w całości skupiał się na pięciu obszarach, do jakich zaliczano Warszawę, Śląsk, Polskę Centralną, Wrocław i Poznań. W ostatnich latach sytuacja uległa zmianie i mniejsze ośrodki miejskie również zaczęły przyciągać firmy zainteresowane budową i najmem nowoczesnych magazynów. Jednym z takich miast jest Rzeszów zlokalizowany w południowo-wschodniej Polsce.

Czym są nowoczesne magazyny?

Do kategorii nowoczesnych magazynów zalicza się obiekty wykonane w wysokim standardzie, o odpowiedniej wysokości i szerokości, przystosowane do obsługi dużego ruchu ciężarowego i wygodnego składowania towarów, z możliwością szybkiego przystosowania do lekkiej działalności produkcyjnej. Wybudowane w ostatnich latach, nowoczesne magazyny w Rzeszowie lub dowolnie innym mieście Polski standardowo wyposażone są w systemy zabezpieczenia przeciwpożarowego, monitoring, systemy kontroli dostępu i inne rozwiązania wpływające na bezpieczeństwo prowadzenia biznesu. To obiekty z dostępem do nowoczesnej infrastruktury energetycznej, instalacji wodnych i kanalizacyjnych oraz sieci technicznych i telekomunikacyjnych. Pod adresem internetowym https://warehousemarket.pl/magazyny-rzeszow znaleźć można wiele przykładów tego typu obiektów. Co ważne, duża ich część jest jeszcze w budowie, a pozostałe powstały w ciągu ostatnich kilku lat.

Wynajem magazynu wysokiej klasy w Rzeszowie

Dogodne położenie miasta, dostęp do portu lotniczego i bliskość autostrady A4, a w przyszłości również do drogi ekspresowej biegnącej od państw bałtyckich na południe Europy sprawiają, że potencjał Rzeszowa jako hubu magazynowego stopniowo się zwiększa. W bezpośredniej bliskości miasta już teraz funkcjonuje wiele nowoczesnych magazynów, kilka kolejnych jest w planach i budowie. Wynajem nowoczesnego magazynu w Rzeszowie wydawać może się zatem łatwy. Niestety w praktyce wszystkie nowe obiekty wynajmowane są niemal od ręki, a firmy zainteresowane najmem dużej powierzchni magazynowej w Rzeszowie muszą czekać lub decydować się na wejście we współpracę z deweloperem planującym budowę nowych magazynów.

Przedsiębiorcy zainteresowani wynajmem nowego magazynu w Rzeszowie, w pierwszej kolejności powinni zapoznać się z dostępną ofertą, kontaktując się z firmą doradczą, która zna lokalny rynek nieruchomości magazynowych i przemysłowych. Jeśli obiektu spełniającego wymogi przedsiębiorcy nie ma na rynku, firma doradcza może pomóc w popisaniu porozumienia z deweloperem, który podejmie się realizacji projektu BTS.